آیا پاوربانک به باتری گوشی آسیب می زند؟

تاریخ انتشار: 00/01/18
نمایش: 45
(1 رای)

با پیشرفت تکنولوژی استفاده از تلفن همراه به طرز باورنکردنی بالارفته است. دقت داشته باشید تمامی گوشی‌های امروزی نمی‌توانند شارژ خود را به مدت 24 ساعت حفظ کنند به همین دلیل مسلما شما در طول روز نیاز دارید چندین بار آنها را شارژ کنید. دسترسی به پریز در تمامی مکان‌هایی که همه روز حضور پیدا می‌کنید، کار بسیارسختی است. تکنولوژی در این جا بازهم به کمک بشر آمده‌است و شما می‌توانید با خرید یک پاوربانک مناسب این مشکل خود را نیز حل کنید. سوالات بسیارزیادی در رابطه با استفاده از پاوربانک مطرح می‌شود که افراد را درباره استفاده آن به شک می‌اندازد.ازجمله اساسی‌ترین سوال‌ها درباره خراب شدن باتری هنگام استفاده از پاوربانک می‌باشد. دراین مطلب سعی می‌کنیم اطلاعات خوبی را دراین باره به شما ارائه کنیم. همراه ما باشید تا پاسخ تمامی پرسش‌های خود را بیابید.

آیا پاوربانک می‌تواند باعث خراب شدن باتری شود؟

دقت داشته باشید به هیچ عنوان از نظرعلمی ثابت نشده‌است که پاروبانک می‌تواند روی خراب شدن باتری تاثیربگذارد. عملکرد پاوربانک شباهت بسیارزیادی به شارژرهای معمولی دارد و دقیقا مانند همان شارژرها عمل می‌کند. پس اگر از یک پاوربانک استاندارد استفاده کنید، بعید می‌دانیم مشکلی برای گوشی شما ایجادشود.
حال درصورت اینکه پاوربانک استانداردهای لازم را نداشته باشد، می‌تواند مانند شارژرهای غیراستاندارد باتری را خراب کند.دقت داشته باشید همانطور که شارژرهای غیراستاندارد می‌تواند اثرات مخربی روی گوشی شما داشته باشد، پاوربانک غیراستاندارد نیز می‌تواند اثرات بدی به همراه داشته باشد. در بعضی مواقع حتی می‌تواند سبب کاهش نگهداری شارژ در گوشی شما شود. در پاوربانک‌های غیراستاندارد برای شارژشدن گوشی از ولتاژهای نامناسبی استفاده می‌شود که سبب خاموش‌شدن پشت سرهم گوشی و افت سریع شارژ گوشی خواهدشد.
دقت داشته باشید کاهش و افزایش ولتاژ ورودی به گوشی می‌تواند حتی قطعات الکترونیکی گوشی را نیز تحت تاثیر قراردهد. پس بهتراست برای جلوگیری از خراب شدن باتری به دنبال خرید یک پاوربانک استاندارد باشید.

طبق تحقیقات ، پاوربانک هیچ آسیبی به باتری گوشی نمیزند.

استفاده از پاوربانک غیراستاندارد چه علائمی را در پی دارد؟

درصورت اینکه نتوانید یک پاوربانک باکیفیت را خریداری کنید،با مشکلات زیر در تلفن خود روبه رو خواهیدشد:
1- داغ شدن بیش ازاندازه باتری هنگام شارژ آن با پاوربانک
2- کاهش و یا افزایش مدت زمان شارژ باتری
3- کاهش ناگهانی میزان شارژ نشان داده شده در گوشی
4- هنگ کردن گوشی در هنگام شارژشدن
5- ازکارافتادگی لمس گوشی هنگام شارژ با پاوربانک
دقت کنید هریک از این موارد را که مشاهده کردید، باید سریعا به دنبال خرید یک پاوربانک باکیفیت بروید. ولتاژهای غیراستاندارد می‌تواند به قطعات الکترونیکی گوشی نیز آسیب بزند به همین دلیل به هیچ عنوان در خرید یک پاوربانک باکیفیت کوتاهی نکنید.

راهنمای خرید پاوربانک

برای اینکه بتوانید از خراب شدن باتری جلوگیری کنید، باید یک پاوربانک استاندارد را خریداری کنید. درادامه به بررسی تمامی نکاتی می‌پردازیم که باید برای خرید یک پاوربانک باکیفیت آنها را مدنظرداشته باشید.


بررسی کدامنیتی
امروزه پاوربانک‌های تقلبی موجود در بازار بسیارزیاد شده‌اند، برای اینکه بتوانید یک پاوربانک اصل خریداری کنید باید سریال نامبرش را به خوبی چک کنید. امروزه تمامی محصولات یک کدمعتبر دارند که شما می‌توانید این کدها را از طریق سایت برند به خوبی تشخیص دهید. بدین ترتیب کد را وارد سایت می‌کنید و درصورت اینکه این کد برای برند قابل شناسایی باشد، می‌توان از آن به عنوان یک پاوربانک اصل یادکرد.


کابل شارژ پاوربانک فیک
یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توانید با کمک آن پاوربانک اصل را از تقلبی تشخیص دهید، بررسی کابل پاوربانک می‌باشد. کابل مربوط به پاوربانک اصلی بسیارمقاوم است و اتصالات مربوط به آن نیز بسیارتمیز هستند.در مقابل نمونه‌های تقلبی دارای برجستگی و فرورفتگی‌هایی می‌باشند که می‌توانید به راحتی آنها را تشخیص دهید.


وزن پاوربانک
از دیگر راه‌هایی که می‌توانید با کمک آن پاوربانک اصلی را تشخیص داده و مانع خراب شدن باتری شوید، وزن آن می‌باشد. دقت داشته باشید به صورت کلی هرچه ظرفیت پاوربانک بیشتر باشد، طبیعتا وزن بیشتری نیز خواهدداشت چون باتری‌های بیشتری نیاز دارد. پس اگر پاوربانکی را دیدید که ظرفیت آن 20 هزارمیلی آمپر بود اما وزن کمی داشت، یقین کنید که حتما تقلبی است.


جنس باتری
جنس باتری پاوربانک تاثیر بسیارزیادی را در کیفیت آن دارد. پس اگر می‌خواهید محصولی خریداری کنید که بتوانید تا مدت‌ها به خوبی از آن استفاده کنید باید به دنبال بهترین جنس باتری آن باشید. اگر جز آن دسته از افرادی هستید که استفاده زیادی را از پاوربانک می‌کنید، باید بدانید باتری‌های داخل هر پاوربانک تاثیر بسیارزیادی را در کیفیت و ظرفیت آن خواهندداشت.هم چنین خرید پاوربانک با جنس باتری نامرغوب می‌تواند سبب خراب شدن باتری موبایل شما شود که هزینه‌های سنگینی را برای شما درپی خواهدداشت.

برای کاهش آسیب‌های احتمالی به باتری گوشی باید چه اقداماتی را انجام دهیم؟

همانطور که اشاره کردیم امروزه نمونه‌های تقلبی از پاوربانک در بازار به وفور دیده می‌شود. برای اینکه از آسیب‌های احتمالی به وسیله این ابزار جلوگیری کنید، بهتراست موارد زیر را رعایت کنید:
1- برای جلوگیری از خراب شدن باتری گوشی به هیچ عنوان به دنبال خرید پاوربانک‌های ارزان قیمت نباشید. برندهای باکیفیتی که دراین زمینه فعالیت می‌کنند، هیچ گاه محصولاتی ارزان قیمتی را وارد بازار نمی‌کنند. پس هنگام خرید پاوربانک حتما کیفیت اولین ومهم ترین آیتم شما برای خرید باشد .
2- هنگام خرید پاوربانک حتما گوشی و یا تبلت خود را نیز به همراه ببرید. زیرا باید ولتاژ و نیروی استفاده شده در پاوربانک به یک اندازه باشد. درغیراین صورت احتمال بروز مشکل و صدمه به باتری گوشی نیز بالاتر خواهدرفت. منظور از این نکته این نیست که خود پاوربانک به گوشی شما آسیب می‌زند، اگر نتوانید رتبه‌بندی‌های لازم را برای خرید آن رعایت کنید سبب بروز آسیب به گوشی شما خواهدشد.
3- برای جلوگیری از خراب شدن باتری به وسیله پاوربانک به هیچ عنوان درحین شارژ گوشی با آن کارنکنید. البته لازم است بدانید پاوربانک‌های هوشمندی که به تازگی وارد بازارشده‌اند، تاحدزیادی جلوی آسیب به باتری را خواهندگرفت.
پاوربانک ازجمله لوازم جانبی برای موبایل محسوب می‌شود که امروزه به دلیل مشغله‌های زیاد به وفور مورداستفاده قرارمی‌گیرد. برای خرید این محصول باید نکات زیادی را درنظرداشته باشید تا بتوانید نمونه‌های اصلی را از تقبلی تشخیص داده و خریداری کنید. دراین مطلب سعی کردیم نکات خوبی را درباره خرید پاوربانک به شما ارائه کنیم. برای اینکه بتوانید از خراب شدن باتری گوشی هنگام استفاده از پاوربانک جلوگیری کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتما این مقاله را به دقت مطالعه کنید.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*