تلگرام موبایل مرکزی
مهم ترین دلایل دیر شارژ شدن گوشی ها
تاریخ ثبت مطلب : 01 تیر 1398 ، 15:38
88 بازدید
مهم ترین دلایل دیر شارژ شدن گوشی ها

مهم ترین دلایل دیر شارژ شدن گوشی ها

امروزه گوشی های موبایل نقش بسیار مهمی در زندگی انسان ها دارند و جز حافظه ثانیه بشر تلقی می شوند. استفاده طولانی مدت از تلفن همراه در طول شبانه روز باعث شده که شارژ باتری به سرعت خالی شده و نیاز به شارژ مجدد داشته باشند. مشکلی که کاربران را اذیت می کند دیر شارژ شدن باتری گوشی به دلایل مختلف می باشد.

استفاده از کابل و شارژر خراب یا تقلبی:

یکی از عمده ترین دلایل دیر شارژ شدن تلفن همراه مشکل کابل و آداپتور آنها می باشد. در صورتی که هر کدام از این دو خراب و یا تقلبی باشد موجب دیر شارژ شدن گوشی تلفن همراه و نهایتا خراب شدن باتری گوشی می شود. حتما از شارژر و کابل اورجینال گوشی خود استفاده نماید در صورتی که آداپتور غیر اصل و یا متناسب با گوشی شما نباشد یعنی ولتاژ و جریان آن از شارژر خود شما بیشتر یا کمتر باشد موجب خراب شدن باتری گوشی و همچنین دیر شارژ شدن آن می شود. به همین دلیل باید از شارژ اصلی گوشی خود استفاده نماید یا شارژر اورجینال و متناسب با گوشی خود را خریداری کنید.

کابل شارژ گوشی به مرور زمان خراب شده بنابراین بعد از گذشت چند سال حتما کابل گوشی خود را چک کرده و در صورت قطعی و خرابی حتما آن را تعویض و یک کابل اورجینال برای گوشی تلفن همراه خود تهیه نمایید.

فروشگاه موبایل مرکزی عرضه کننده جدیدترین و باکیفیت ترین انواع کابل شارژ و شارژر اورجینال می باشد.

 

دلایل دیر شارژ شدن گوشی

 

 حتما بخوانید

چرا باید لوازم جانبی اصلی بخریم؟

 

باطری خراب :

استفاده زیاد و طولانی مدت از تلفن همراه و زیاد شارژ کردن آن باعث خراب شدن باطری آن می شود. از دیگر دلالیل دیر شارژ شدن گوشی تلفن همراه، باتری خراب می باشد. باتری خراب سرعت شارژ خود را از دست داده و آهسته شارژ می شود. زمانی که احساس کردین عمر باتری شما تمام شده است ، حتما یک باتری اورجینال را جایگزین آن کنید و باتری خود را تغییر دهید. برای خرید باتری اورجینال اینجا کلیک کنید.

 

 

استفاده از گوشی در حین شارژ:

زمانی که گوشی تلفن در حال شارژ می باشد با آن کار نکنید. از جمله دلایل دیر شارژ شدن گوشی تلفن همراه استفاده از آن در زمان شارژ می باشد؛ این کار باعث می شود تا مدت زمان شارژ گوشی افزایش یابد ، همچنین باعث شده تا باتری گوشی خراب شود.

 

دلابل دیر شارژ شدن گوشی

 

 

برنامه های فعال در پس زمینه:

در پس زمینه گوشی شما همیشه برنامه های باز و در حال اجرایی هستند که باعث مصرف شارژ باتری شما می شوند و همچنین باعث می شوند شما مدت زمان زیادی را برای شارژ گوشی منتظر بمانید. برای کنترل مصرف شارژ باتری از اپلیکشن های مدیریت برنامه می توان استفاده کرد تا برنامه های در حال اجرایی که بی دلیل باز هستند را ببندد.

 

دلایل دیر شارژ شدن گوشی

 

 

منبع برق مورد استفاده(منبع برق ضعیف):

منبع برقی که برای شارژ گوشی تلفن همراه استفاده می نمایید، نیز تاثیر بسیاری در مدت زمان شارژ گوشی دارد. استفاده از پورت لب تاب با وجود درگاه USB3.0 دارای جریان بسیار ضعیف 0.9 آمپر برای شارژ گوشی می باشد به همین دلیل گوشی با سرعت خیلی پاین و اصلاحا لاک پشتی شارژ می شود. این در صورتی است که کابل شارژ و سوکت مورد استفاده کاملا سالم باشند، در صورتی که هر کدام از این دو دارای مشکل باشند این شدت جریان نیز کاهش پیدا می کند. شارژر وایرلس ها نیز با وجود تمام مزایا و کاربردهایی که دارند ، سرعت شارژ گوشی را کاهش می دهند.

 

 

دلایل دیرشارژ شدن گوشی

 

مشکلات سخت افزاری:

گوشی تلفن همراه معمولا دارای طول عمر می باشند، اگر مدت زمان زیادی است که از گوشی که در دست دارید استفاده می نمایید بهتر است آن را تعویض نمایید؛ چرا که در طول سال هایی که از آن استفاده کرده اید با مشکلات مختلفی مواجه شده است ودست کم 4، 5 بار زمین خورده است. نوع سوکت و مشکلات سخت افزاری نیز تاثیر بسیاری بر روی سرعت شارژ گوشی دارند.