تلگرام موبایل مرکزی
دیدار اعضای اتاق فعالان اقتصادی چین - ایران از سرکنسولگری
تاریخ ثبت مطلب : 29 آبان 1397 ، 15:55
357 بازدید
دیدار اعضای اتاق فعالان اقتصادی چین - ایران از سرکنسولگری

دیدار اعضای اتاق فعالان اقتصادی چین - ایران از سرکنسولگری

دیدار اعضای اتاق فعالان اقتصادی چین-ایران با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو آقای شیرغلامی در رابطه با اهداف و برنامه های این تشکل در آبان ماه صورت گرفت.

آقای شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو با تعدادی از اعضای موسس اتاق فعالان اقتصادی چین دیدار نمودند. از جمله از افراد موسس این تشکل آقای فرزاد رشتی زاده مدیریت دفتر چین  فروشگاه موبایل مرکزی می باشد. این افراد در دیدار خود با آقای شیرغلامی اهداف خود از ایجاد این تشکل را تشریح نمودند. این تشکل توسط جمعی از فعالان اقتصادی ایرانی به اتفاق برخی از تولید کنندگان چینی ایجاد شده تا بتوانند در جهت عمق بخشیدن به مراودات دو کشور در حوزه تجارت و تولید مشترک کمک کنند.

انجام عملیات بازرگانی انتفاعی، صدور فناوری تولید به ایران و سرمایه گذاری توسط فعالان اقتصادی چینی در ایران از اهداف این تشکل شمرده شد و در مدتی که از شروع فعالیت آن می گذرد به همت دو تن از اعضاء پروژه ای در سطح ملی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان جهت تولید همراه با انتقال فناوری عملیاتی شده که فاز اول آن در بهمن سال جاری آغاز به فعالیت خواهد کرد. آقای شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو نیز با تاکید بر اهمیت اتخاذ رویکرد مبتنی بر شرایط متحول تجاری و اقتصادی از سوی فعالان اقتصادی ایرانی و چینی بر اهمیت موضوع انتقال فناوری تولید از چین به کشورمان تاکید نموده و ابراز امیدواری کرد اتاق فعالان اقتصادی چین-ایران بتواند در راستای این هدف گام های موثری بردارد.

 

 

 

منبع خبر:

سایت