تلگرام موبایل مرکزی
دانگل بلوتوث AUX چیست؟
تاریخ ثبت مطلب : 07 مهر 1397 ، 12:27
716 بازدید
دانگل بلوتوث AUX چیست؟

دانگل بلوتوث AUX چیست؟

امروزه لوازم جانبی و ابزارهای بسیاری برای انتقال صدا به پخش کننده های صدا طراحی و تولید شده است، از جمله لوازم جانبی برای انتقال صدا و موسیقی از موبایل، تبلت، لب تاب به پخش کننده های همانند اسپیکر، بلندگو، سینمای خانگی و ... دانگل بلوتوث AUX می باشد.

دانگل بلوتوث چیست؟

دانگل بلوتوث همانگونه که از نامش پیداست به صورت بی سیم عمل می کند و صدا و موسیقی را از دستگاه هایی همچون موبایل، تبلت و غیره را به صورت بی سیم دریافت نموده و آن را از طریق درگاه جک 3.5 میلی متری به پخش کننده های صدا همچون ضبط خودرو، اسپیکر و سینمای خانگی منتقل می نماید. بیشتر ترین استفاده و کارایی دانگل بلوتوث های که به صورت گیرنده عمل می کنند در خودرو می باشد، بخصوص برای آن دسته از خودروهایی که ضبط آنها به قابلیت بلوتوث و یا درگاه Usb برای اتصال فلش مموری مجهز نمی باشد. دانگل بلوتوث aux جایگزین بسیار مناسب و جمع و جور بجای کابل های aux دست و پا گیر می باشد با این امکان که از طریق دانگل بلوتوث نیز می توان به تماس های تلفن به صورت بلوتوث از طریق ضبط خودرو پاسخ داد.

 

 

 حتما ببینید

انواع دانگل بلوتوث AUX

 

 

 کاربرد دانگل بلوتوث چیست؟

دانگل بلوتوث برای انتقال صدا به صورت  بی سیم از طریق بلوتوث به دستگاه های پخش صدا فاقد قابلیت بلوتوث و دارای درگاه جک 3.5 میلی متری می باشد. در واقع بسیاری از وسایل پخش کننده اعم از ضبط خودرو را به قابلیت بلوتوث مجهز می نماید.

 • افزودن قابلیت بلوتوث به ضبط خودرو
 • افزودت قابلیت بلوتوث به سینمای خانگی و سیستم صوتی
 • تبدیل بلوتوث به aux اسپیکر
 • امکان مکالمه تلفنی به بلوتوث و باند ماشین و اسپیکر
 • انتقال صدا از سینمای خانگی با جک 3.5 میلی متری به هدفون و هدست به صورت بی سیم (دانگل فرستنده)

 

دانگل بلوتوث AUX چیست؟

 

انواع دانگل بلوتوث aux:

 

 • دانگل بلوتوث گیرنده:
 •  

دانگل گیرنده بلوتوث با دانگل فرستنده بلوتوث متفاوت می باشد. دانگل بلوتوث aux گیرنده، صدا را از دستگاه هایی همچون تبلت، موبایل، لپ تاپ و ... به صورت بی سیم و از طریق بلوتوث دریافغت نموده و آن را از طریق درگاه جک 3.5 میلی متری به دستگاه های پخش کننده همانند اسپیکر، ضبط خودرو، سینمای خانگی و ... انتقال می دهد. استفاده این دستگاه اغلب در خودرو و برای ضبط ماشین می باشد، چرا که اغلب ضبط های خودرو به درگاه جک 3.5 میلی متری مجهز می باشند و بسیاری از آنها فاقد قابلیت بلوتوث می باشند؛ بنابراین با استفاده از دانگل بلوتوث گیرنده می توان ضبط خودرو را به قابلیت بلوتوث مجهز نمود.

 

 

دانگل بلوتوث AUX چیست؟

 

 

دانگل بلوتوث فرستنده:

 

فرستنده بلوتوثی صدا برای ارسال صدا و انتقال صدا از دستگاه های پخش کننده صدا و موسیقی همانند سینمای خانگی، mp3 player ، کامپیوتر، لپ تاب و ... از طریق درگاه جک 3.5 میلی متری به دستگاه های دریافت کننده صدا همانند هدست و هدفون ، اسپیکر به صورت بی سیم و از طریق بلوتوث می باشد. به عنوان مثال در منزل در حال تماشای تلویزیون می باشید و کودک شما خوابیده است و شما می خواهید که صدای تلویزیون او را اذیت نکند برای جلوگیری از پخش شدن صدا در محیط با استفاده از دانگل صدا می توانید صدای تلویزیون را به هدست و هدفون از طریق بلوتوث منتقل نماید، در این صورت هم شما فیلم را با صدای واضح و شفاف می بینید و هم کودک شما بیدار نخواهد شد.

دانگل بلوتوث AUX چیست؟

 

دانگل بلوتوث Aux مدل BT350:

 

دانگل بلوتوث یا AUX بلوتوث مدل BT350 برای انتقال صدا از گوشی موبایل، تبلت به صورت بلوتوث به ضبط خودرو، سینمای خانگی و...می باشد. این دانگل بلوتوث دارای یک AUX کوچک دو طرفه می باشد یعنی از هر دو طرف دارای جک 3.5 میلی متری بوده که یک طرف آن به دانگل بلوتوث و طرف دیگر به پورت AUX ضبط ماشین و دستگاه مورد نظر متصل می شود. بیشترین استفاده این دانگل برای خودرو می باشد، بر روی بدنه این دانگل بلوتوث یک میکروفون تعبیه شده که با استفاده از می توانید به صورت بی سیم به مکالمات خود پاسخ دهید ؛ البته ممکن است که کیفیت انتقال صدا به دلیل دور بودن میکروفون از دهان شما خیلی واضح و شفاف نباشد.

با استفاده از این دانگل بلوتوث می توانید ضبط خودرو خود را به قابلیت بلوتوث مجهز نماید و همچنین از وجود کابل های AUX دست و پا گیر خود را بی نیاز کنید.

این دانگل بلوتوث بسیار با کیفیت را می توانید از فروشگاه موبایل مرکزی، بزرگترین پخش کننده لوازم جانبی در استان اصفهان خریداری نمایید.

 

ویژگی ها:

 • دارای سوکت 3.5 میلی متزی
 • دارای حالت SLEEP برای حفظ شارژ دستگاه
 • مناسب برای ضبط خودرو، اسپیکر و استریو خانگی
 • قابلیت اتصال به گوشی های اندروید و IOS
 • دارای چراغ LED برای نمایش وضعیت اتصال و شارژ دستگاه

 

دانگل بلوتوث AUX چیست؟ 

 

 حتما ببینید

پخش عمده و خرده انواع AUX بلوتوث