تلگرام موبایل مرکزی
چگونه کابل و شارژر اصلی سامسونگ را از تقلبی تشخیص دهیم؟
تاریخ ثبت مطلب : 10 شهریور 1397 ، 15:14
477 بازدید
چگونه کابل و شارژر اصلی سامسونگ را از تقلبی تشخیص دهیم؟

چگونه کابل و شارژر اصلی سامسونگ را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اگر شما به دنبال خرید یک شارژر سامسونگ برای گوشی خود هستید و نمی دانید که کدام اصل است و کدام تقلبی، ما قصد داریم در این مقاله با چند روش ساده به شما کمک کنیم که یک شارژر اصلی سامسونگ برای گوشی خود خریداری کنید.

1- شارژر چیست؟

شارژرها یا همان آداپتورها وظیفه تامین انرژی باتری گوشی را بر عهده دارند، حتما باید شارژر اصلی و سازگار با گوشی سامسونگی خود را تهیه کنید تا مشکلی برای باتری گوشی به وجود نیاید. شارژر یک وسیله بسیار مهم در بین لوازم جانبی مورد استفاده موبایل می باشد.

 

2- روش های تشخیص اصل و تقلبی بودن شارژر سامسونگ:

تشخیص شارژرهای اصلی و تقلبی سامسونگ از یکدیگر به دلیل ظرافت ساخت شارژرهای اصلی کار ساده ای می باشد، کافی است چند نکته ای را که بیان می کنیم را در هنگام خرید بررسی کنید.

2-1 توجه به آرم و نوشته های شارژر سامسونگ:

2-1-1 آرم شرکت سامسونگ درج شده بر روی آداپتور سامسونگ با ظرافت و ضخامت یکسان می باشد، در صورتی که حروف آرم چاپ شده بر روی شارژرهای تقلبی با ضخامت بیشتر نسبت به شارژر اصلی می باشد.

چگونه کابل و شارژر اصلی سامسونگ را از تقلبی تشخیص دهیم؟

 حتما ببینید

موبایل مرکزی بزرگترین عرضه کننده شارژرهای اصلی سامسونگ

 

2-1-2 چاپ عبارات Made in china و A+ نشان از تقلبی بودن و کپی بودن شارژر دارد، در صورتی که این نوشته ها را بر روی شارژر مشاهده نمودید بدانید که تقلبی می باشد.

چگونه کابل و شارژر اصلی سامسونگ را از تقلبی تشخیص دهیم؟

2-1-3 دارا بودن لوگوی UL لوگوی حفظ استاندارد ایمنی بر روی شارژر باید وجود داشته باشد در غیر این صورت از شارژر استفاده نکنید. این لوگو در پشت آداپتور سمت چپ ردیف پایین قرار می گیرد.

چگونه کابل و شارژر اصلی سامسونگ را از تقلبی تشخیص دهیم؟

2-2 کیفیت ساخت شارژر سامسونگ:

شارژرهای سامسونگ اصلی از کیفیت ساخت بالایی برخوردار می باشند و در ساخت آنها از مواد اولیه و با کیفیت استفاده شده است، و همچنین قسمت های بالایی و لبه های آن صاف، یکدست و منحنی می باشد؛ در صورتی که شارژرهای تقلبی از پلاستیک بی کیفیت و ارزان قیمت ساخته شده است و در لبه ها و گوشه های آن پلاستیک اضافی دیده می شود که انحنای آن صاف و یکدست نمی باشد.

 

2-3 وزن شارژر:

شارژرهای اصلی به دلیل استفاده از مواد با کیفیت معمولا نسبت به شارژرهای تقلبی وزن بیشتری دارند و سنگین تر به نظر می رسند. توصیه می کنیم در صورتی که در منزل شارژر اصلی سامسونگ دارید در هنگام خرید آن را همراه خود داشته باشد.

 

2-4 سربرق یا  کلگی شارژرها:

سربرق های استاندارد و اورجینال سامسونگ برای مقاومت بالاتر و دوام بیشتر در قسمت انتهای دو شاخه دارای یک لایه اضافی از پلاستیک می باشند ، در صورتی که شارژرهای تقلبی این لایه اضافی را ندارند.

چگونه کابل و شارژر اصلی سامسونگ را از تقلبی تشخیص دهیم؟

2-5 کابل شارژر:

کابل شارژر اصلی بسیار نرم و منعطف می باشد در صورتی که کابل شارژرهای تقلبی خشک و شکننده هستند. کانکتور USB شارژر اصلی دارای سطح صاف ، یکدست و همچنین دارای دندانه کوچکی بر روی سطح فلزی کانکتور می باشد، در صورتی که در کانکتورهای USB تقلبی این دندانه وجود نداشته و به صورت تخت می باشد. در کابل شارژر اصلی کانکتورهای MicroUSB دارای سایزی کوچک بوده و طول آن نسبت به کانکتورهای تقلبی کمتر می باشد. سری های کانکتور دارای فاصله مساوی  از هم بوده و متقارن می باشند اما در کانکتورهای میکرو کابل تقلبی اتصالات نامتقارن کنار همدیگر قرار گرفته است.

نماد USB که بر روی کابل اصلی درج شده است کمرنگ و ظریف بوده در صورتی که بر روی کابل تقلبی تیره تر و همچنین ضخیم تر می باشد.

چگونه کابل و شارژر اصلی سامسونگ را از تقلبی تشخیص دهیم؟

2-6 داغ شدن شارژر:

شارژرهای تقلبی را بعد از خرید نیز می توان با انجام شارژ و داغ شدن شارژر تشخیص داد. این شارژرها هنگام وصل شدن به پریز برق و شارژر گوشی نسبت به مدل های اورجینال آن بیشتر داغ می کنند.

 

2-7 زمان شارژ:

شارژرهای تقلبی نسبت به شارژرهای اصلی برای شارژ گوشی هوشمند شما زمان بیشتری صرف می کنند تا باتری گوشی شما کاملا شارژ شود.

 

3- مشکلات شارژرهای تقلبی:

امروزه با توجه به نیاز افراد برای تهیه شارژر برای گوشی سامسونگی خود، شارژرهای سامسونگ بسیاری اعم از اصلی و تقلبی در بازار یافت می شود. بنابراین در خرید شارژر باید بسیار توجه کنید و حتما شارژر اصلی و متناسب با گوشی خود را خریداری کنید، چرا که شارژرهای تقلبی باعث آسیب های جدی به گوشی شما می شود. ممکن است میزان آمپر مورد نیاز برای شارژ باتری شما 2 آمپر باشد و شارژری که تهیه می کنید از این میزان آمپر بیشتر باشد، بنابراین باعث خرابی باتری به مرور زمان می شود. کابل شارژهای تقلبی ممکن است سوکت های بزرگتری نسبت به سوکت شارژرهای اصلی داشته باشد و در استفاده از آنها سوکت گوشی بزرگتر شده و بعدا در استفاده از شارژر اصلی به مشکل خورده و در حین شارژ قطع و وصل شود و ممکن است از گوشی به علت بزرگتر شدن سوکت جدا شود. مشکل دیگر شارژرهای تقلبی شارژر کردن تو خالی آنهاست بدین معنا که حین وصل کردن شارژر به گوشی علامت شارژ را نمایش داده و عمل شارژ اتفاق نمی افتد. از جمله مشکلات دیگر شارژرهای تقلبی جرقه زدن آنها در حین وصل کردن به گوشی می باشد، که این باعث خراب شدن سوکت و از کار افتادن آن می شود.

 

توصیه: استفاده از شارژرهای تقلبی باعث کاهش طول عمر باتری می شوند. برای افزایش و طول عمر باتری گوشی خود بخصوص گوشی های هوشمند حتما در صورت نیاز به تهیه شارژر برای گوشی سامسونگی خود شارژر اورجینال سامسونگ متناسب با گوشی خود را از مراکز معتبر تهیه و خریداری نمایید و حتما شارژر با ضمانت و دارای گارانتی معتبر همانند شارژر DK-313 YOSHITA با گارانتی شش ماهه تهیه نمایید.

 

 حتما بخوانید

چگونه کابل و شارژر اصلی آیفون را از تقلبی تشخیص دهیم؟